باسلام،

متاسفانه اخیراً شرکت Realtime Register که در ایران با برند ریسلو (Resello) شناخته می‌شود و یکی از بزرگ‌ترین شرکت ثبت‌کننده‌ی دامنه‌ی کاربران ایرانی نیز محسوب می‌شود، ایران را تحریم کرده است.

این شرکت با ملیت هلندی/هندی با ارسال ایمیل‌هایی به نمایندگان فروش ایرانی خود، به‌صورت رسمی پایان فعالیتش در بازار ایران را اعلام کرد.

در گذشته، Resellerclub شرکتی دو ملیتی آمریکایی – هندی بود که از دامنه‌های ایرانی‌ها نگهداری می‌کرد اما بعد از مدتی تابعیت این شرکت کاملاً آمریکایی شد که به دلیل تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال شده بود این شرکت امکان همکاری با ایران را نداشت و به اجبار دامنه‌های ایرانی به رسلو واگذار شد. در تمام این مدت پشتیبانی ضعیف از دامنه‌های ایرانی، کاربران را با مشکلاتی مواجه کرد که اخیراً هم طی ایمیلی اعلام کرد همکاری خود با ایرانی‌ها را قطع می‌کند.

شرکت ریسلو در ایمیل‌های یادشده به تمام کاربران ایرانی خود هشدار داده است که از تاریخ ۱۸ جولای ۲۰۱۷ (۲۷ تیر۱۳۹۶) در سیاست‌های جدید خود تغییراتی ایجاد کرده و محدودیت‌هایی برای کاربران ایرانی خود در نظر خواهد گرفت که عملا به منزله پایان فعالیت این شرکت پس از ۴ سال در بازار ایران خواهد بود.

در این ایمیل ریسلو هشدار داده است که از تاریخ مذکور کاربران ایرانی دیگر قادر به ایجاد حساب کاربری جدید، ثبت دامنه جدید و انتقال دامنه به پلتفرم ریسلو نخواهند بود و از تاریخ ۱۸ آگوست (۲۷ شهریور) امکان تمدید دامنه و این شرکت سرویس‌های موجود را از کابران ایرانی سلب خواهند کرد.

ریسلو در پایان ایمیل خود عنوان کرده که از اثرات منفی این تغییرات برای کابران ایرانی متاسف است.

مشاهده تصاویر از وب سایت رسمی ریسلو:خبر خوب اینکه در حال حاضر علاوه بر نمایندگی رسیلرو، ما سالهاست که نمایندگی آنلاینیک چین را نیز داریم و در این مدت هیچ مشکلی با این شرکت نداشته ایم و حتی قیمت تمام شده در این شرکت ارزان تر نیز خواهد بود. بنابراین همکاران گرامی میتوانند درخواست انتقال دامنه ها به این شرکت را صادر کنند.

مهم: اگر شما نیز مالک دامنه‌ای هستید که مطمئن نیستید شامل این تحریم‌ها خواهید بود یا خیر می‌توانید از سایت‌های بررسی‌کننده مانند who.is یا whois.sc استفاده کنید و در صورت مشاهده نام شرکت Realtime Register B.V در جلوی نام ثبت کننده (Registrar name) سریعاً در پورتال مشتریان شرکت تیکت بزنید و درخواست انتقال دامنه ها را اعلام کنید.
پیش از آن پیشنهاد میشود، نسبت به خرج کردن اعتبار خود در رسیلرو اقدام نمائید چراکه امکان برگشت اعتبار و پول موجود در پنل کاربری شما توسط رسیلرو وجود ندارد.باتشکر

۲۹ تیر ۱۳۹۶« برگشت